Działamy, sadzimy drzewa, aby choć troszkę zniwelować straty spowodowane masową wycinką drzew. Dzisiaj wystartowaliśmy w Zielonej Górze z akcją #DrzewoDlaPolski #SzyszkaChallenge i nominowaliśmy kolejne osoby do posadzenia kolejnych drzewek.

A są to: Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra, Czesław Fiedorowicz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Stanisław Tomczyszyn - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Mirosław Glaz - Starosta Krośnieński i Marek Humiński - przedstawiciel biznesu, właściciel firm w Zielonej Górze, m. in. Everest Fitness oraz CrossFit8k48.
Akcja nawiązuje do decyzji Ministra Środowiska, która dotyczy wycinki drzew. Zgodnie z nowymi przepisami właściciel nieruchomości może be zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą.  Przepisy w istocie były potrzebne aby uregulować kwestię wycinki drzew, które zagrażają otoczeniu. Jednak przyjęte w pośpiechu normy prawne zezwoliły na masową wycinkę drzew. Straty w drzewostanie są ogromne!


Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do akcji! Wystarczy zasadzić drzewo i nominować kolejną osobę.

Akcją społeczną zapoczątkowaną w województwie lubuskim przez członków Zarządu Powiatowego PSL w Zielonej Górze zainteresowały się liczne media.

https://gorzow.tvp.pl/29293858/psl-rozpoczyna-akcje-niwelowania-efektow-wycinki-drzew

http://tvzg.pl/drzewo-dla-polski/

http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/wiadomosci/psl-zacheca-do-sadzenia-drzew-i-nominuje-politykow/

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,21436967,efekt-szyszki-czyli-jedni-wycinaja-drzewa-a-ludowcy-sadza.html


#DrzewoDlaPolski #SzyszkaChallenge #PSL #Smog #ZielonePłucaZiemi #ZG