Każdego 10. dnia miesiąca organizowana przez Prawo i Sprawiedliwość jest miesięcznica katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Kwota wydawana z publicznych pieniędzy na organizację miesięcznic jest gigantyczna.

W ramach miesięcznic smoleńskich odbywa się msza św., przemarsz pod Pałac Prezydencki i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego.A to jakie są koszty i liczba policjantów wynika ze środków zabezpieczających zgromadzenie przed Pałacem Prezydenckim i w każdym miesiącu mogą się różnić. Od początku roku w środki bezpieczeństwa są wyższe. W ich ramach pojawiają się m.in. barierki odgradzające protestujących Obywateli RP od osób zgromadzonych wokół Jarosława Kaczyńskiego i polityków PiS . W poprzednich miesiącach ustawiano je na wniosek BOR.

W Urzędzie Miasta Warszawy na 10 marca zgłoszono kilka zgromadzeń publicznych na Krakowskim Przedmieściu. Chodzi o miesięcznice smoleńskie z politykami PiS. Ale od kilku miesięcy towarzyszy im kontrmanifestacja Obywateli RP protestujących m.in. przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy rządowego samolotu.

Jak przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską asp. szt. Mariusz Mrozek, to jakie środki zabezpieczające zostaną użyte przez policję zależy od potrzeb. Funkcjonariusze są w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać się do sytuacji. A zabezpieczenie zgromadzeń publicznych na Krakowskim Przedmieściu, jak każdych innych, musi być takie, żeby zapewnić bezpieczeństwo ich uczestników i osób postronnych.

 

 

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Koszty-miesiecznic-smolenskich-zaleza-od-zabezpieczen,wid,18720419,wiadomosc.html?ticaid=118c09